Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki są piękną ozdobą, podkreślającą urodę kobiety i dodającą szyku każdej stylizacji. Ale jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy między innymi, jakie kolczyki do okrągłej twarzy wybrać, aby nadać jej bardziej wysmukły, podłużny kształt. a jakie kształty kolczyków będą pasować najlepiej do twarzy kwadratowej czy pociągłej.

Kolczyki do okrągłej twarzy - propozycje

Pełne policzki, niskie czoło oraz zaokrąglony podbródek - to charakterystyczne cechy twarzy okrągłej. Zastanawiając się, jakie kolczyki do okrągłej twarzy wybrać, najlepiej zadać sobie pytanie, jakie kolczyki wyszczuplają twarz i zawęzić poszukiwania do kształtów, które optycznie wydłużają oraz wysmuklają buzie.

Według stylistów doskonale w tej roli sprawdzą się długie, wiszące oraz niezbyt szerokie kolczyki. Dla osób z okrągłą twarzą idealne będą również kolczyki w geometryczne, kanciaste wzory - trójkąty i kwadraty. Nie są polecane natomiast owalne formy.

Kolczyki z żółto-białego złota z cyrkoniami KOMPLET

Jakie kolczyki do kwadratowej twarzy?

W przypadku kwadratowej twarzy o dość ostrych rysach i szerokiej mocno zarysowanej linii żuchwy sprawdza się zasada, że im bardziej kanciasty podbródek i masywna szczęka, tym kolczyki powinny być dłuższe i smuklejsze. Odpowiednimi kolczykami dla kwadratowej twarzy będą więc wszelkiego rodzaju kolczyki w kształcie łezki lub kolczyki o okrągłej, owalnej formie. Niewskazane są natomiast duże, masywne kolczyki o nieregularnym kształcie.

Kolczyki do owalnej twarzy - najlepsze kształty

Osoby z owalną twarzą o harmonijnych rysach i symetrycznym kształcie mogą przy wyborze kolczyków pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo. Owalna twarz pięknie prezentuje się praktycznie w każdym wzorze, każdej długości i kolorze. Odpowiednie będą więc zarówno duże - powracające do mody - złote koła, jak i delikatne kolczyki wkrętki z perełkami. Posiadając twarz w kształcie owalnym bez wahania sięgnąć możemy także po kolczyki w kształcie trójkąta lub kwadratu.

Jakie kolczyki do pociągłej twarzy wybrać?

Duże kolczyki w kształcie półksiężyca lub koła to z kolei najlepsza ozdoba twarzy podłużnej, czyli takiej, której długość jest znacznie większa niż jej szerokość. Dzięki nim żuchwa sprawiać będzie wrażenie zaokrąglonej, a kości policzkowe staną się bardziej wydatne.

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Szerokie czoło oraz wąska broda - po tym poznać możemy twarz o kształcie trójkątnym. Chcąc nieco zrównoważyć te proporcje warto postawić na kolczyki, które sprawią, że dolna część buzi wydawać będzie się odrobinę szersza. Sprawdzą się więc zarówno kolczyki z masywnymi kamieniami szlachetnymi, jak i też okrągłe kolczyki z kamieniami rozszerzające się ku dołowi.

Srebrne czy złote?

Wybierając odpowiednie kolczyki, warto wziąć pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale również typ urody. Osoby z ciepłym odcieniem skóry powinny postawić na złote, wzbogacone kamieniami szlachetnymi kolczyki. U osób z chłodnym typem urody sprawdzą się lepiej srebrne kolczyki, na przykład wkrętki z delikatnymi perełkami.

Oczywiście porady ekspertów mają nam ułatwić wybór biżuterii, która wyeksponuje nasze naturalne piękno i pozwoli zamaskować ewentualne niedoskonałości. Traktujmy je jako cenną wskazówkę, nie zapominając przy tym o naszych upodobaniach i gustach.