Poradnik jubilerski

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki są piękną ozdobą, podkreślającą urodę kobiety i dodającą szyku każdej stylizacji. Ale jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy między innymi, jakie kolczyki do okrągłej twarzy wybrać, aby nadać jej bardziej wysmukły, podłużny kształt. a jakie kształty kolczyków będą pasować najlepiej do twarzy kwadratowej czy pociągłej.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 124 odsłony

Najsłynniejsze diamenty świata - Cullinan, Excelsior, Prezydent i inne

Diamenty zachwycają swoim blaskiem i pięknem. Wśród nich znaleźć można okazy szczególne - między innymi największy diament świata Cullinan, Excelsior o wyjątkowym, niebieskawym odcieniu oraz Prezydent - największy diament brazylijski. Gdzie i kiedy te drogocenne kamienie zostały znalezione? Oto krótka historia najsłynniejszych diamentów świata.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 658 odsłony

Jak zdjąć za ciasny pierścionek lub obrączkę z palca? Poznaj sprawdzone metody

Prawidłowo dobrany pierścionek nie uciska palca ani z niego nie spada. Pod wpływem różnych czynników może zdarzyć się jednak, że nawet najlepiej dopasowany pierścionek stanie się za ciasny i będzie problem z jego ściągnięciem. Podpowiadamy skuteczne sposoby na to, jak zdjąć pierścionek lub obrączkę z palca.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 744 odsłony

Emaliowanie, galwanizowanie, oksydowanie – poznaj najpopularniejsze techniki zdobienia w jubilerstwie

Techniki zdobienia i wykańczania przedmiotów ze złota, srebra lub innych metali pozwalają nadać im szczególną, unikatową formę. Niektóre metody są znane już od starożytności, a obecnie dostępna jest nowoczesna technologia, która ułatwia zdobienie. Omawiamy najpopularniejsze techniki wykorzystywane w jubilerstwie.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 1168 odsłony

Jak rozpoznać rubin – szlachetny kamień w kolorze gołębiej krwi

Rubin to jeden z najbardziej charakterystycznych kamieni szlachetnych – olśniewa wyjątkową barwą, od różowej aż do intensywnie czerwonej. Jak rozpoznać prawdziwy rubin? Czym różnią się syntetyczne imitacje?

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 570 odsłony

Jak powstają perły i jakie są ich rodzaje?

Jak powstają perły? Jakie są ich rodzaje? Jak sprawdzić, czy perły są prawdziwe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule - zapraszamy!

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 287 odsłony

Dlaczego perły są tak drogie i co wpływa na ich cenę?

Zapraszamy do lektury naszego artykułu! Dowiesz się, dlaczego perły są tak drogie, ile kosztuje perła i jakie czynniki mają największy wpływ na jej cenę.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 399 odsłony

Jakie są najpopularniejsze sploty łańcuszków?

Wybierając łańcuszek, warto wziąć pod uwagę różne aspekty, nie tylko rodzaj kruszcu czy długość, ale też splot. Przedstawiamy najpopularniejsze sploty.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 333 odsłony

Jak nosić duży pierścionek z kamieniem szlachetnym?

Duży pierścionek to kobiecy atrybut, który zawsze wzbudza zachwyt. Dowiedz się, jak wyeksponować masywny pierścionek z kamieniem szlachetnym.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 325 odsłony