Blog - co nowego?

Jak nosić obrączkę?

Pomimo upływu lat i wciąż zmieniających się trendów, obrączka niezmiennie pozostaje symbolem zawarcia związku małżeńskiego i wzajemnie złożonej sobie obietnicy. Co jednak ciekawe, odpowiedź na pytanie "jak nosić obrączkę" nie jest już taka oczywista. Zależy bowiem nie tylko od kraju i panujących w nim zwyczajów, ale również - od sytuacji życiowej. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 304 odsłony

Jak nosić kilka pierścionków? Garść stylowych porad

Najnowsze trendy modowe stawiają na różnorodność i brak ograniczeń. Tendencję tę widać również na palcach dłoni. Pierścionki zaręczynowe oraz obrączki przestały być jedyną biżuterią noszoną przez gwiazdy, stylistki i instagramerki. Jeśli chcemy pójść ich śladem, warto najpierw dowiedzieć się, jak nosić kilka pierścionków, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 279 odsłony

Pierścionek na środkowym palcu, kciuku lub palcu serdecznym. Co oznaczają pierścionki na poszczególnych palcach?

Widoczna na palcu serdecznym prawej dłoni obrączka jest dla nas wszystkich symbolem związku małżeńskiego. Co oznaczają jednak pierścionki na poszczególnych palcach, czyli te noszone na kciuku, palcu środkowym lub palcu serdecznym lewej ręki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym krótkim przewodniku.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 353 odsłony

Jaka biżuteria pasuje do jasnej karnacji?

Dobrze dobrana biżuteria podkreśla urodę oraz jest prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Czym kierować się jednak przy wyborze naszyjnika, bransoletki lub kolczyków? Tym razem w naszym krótkim poradniku odpowiadamy na pytanie, jaka biżuteria pasuje do jasnej karnacji. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 268 odsłony

Jak wyczyścić złoty pierścionek, a jak srebrny?

Profesjonalne usługi czyszczenia i renowacji biżuterii oferuje większość salonów jubilerskich. Zanim jednak sięgniemy po wsparcie specjalistów, sprawdźmy, jak wyczyścić złoty pierścionek przy pomocy domowych sposobów, a także - jak samodzielnie wyczyścić srebrny pierścionek i przywrócić mu dawny urok i blask.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 290 odsłony

Jaka biżuteria do dekoltu V, a jaka do dekoltu woda? Poradnik, jak dobierać biżuterię do rodzaju dekoltu

Odpowiednio dobrana biżuteria jest przysłowiową "wisienką na torcie" zdobiącą każdą stylizację. Jeśli chcemy jednak osiągnąć spektakularny efekt, warto dowiedzieć się najpierw, jaka biżuteria do dekoltu V, a jaka do okrągłego dekoltu lub dekoltu woda - według stylistów - pasować będzie najbardziej. Oto garść naszych podpowiedzi.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 186 odsłony

Jakie obrączki wybrać? Poradnik

Obrączki ślubne to biżuteria o wyjątkowej symbolice i ponadczasowym znaczeniu. Codziennie przypominają noszącym je małżonkom o złożonych sobie wzajemnie obietnicach. Dlatego tak ważne jest, aby podejmując decyzję, jakie obrączki wybrać, wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale również kilka innych, równie istotnych kwestii. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 253 odsłony

Jaka biżuteria na ślub? Podpowiadamy, jaka biżuteria pasuje do sukni ślubnej

Kolczyki, naszyjnik, kolia... Jaka biżuteria do sukni ślubnej będzie najbardziej odpowiednia? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie jest - wbrew pozorom - proste. Biżuteria, która pasować będzie do sukni ślubnej z koronki różnić będzie się od biżuterii idealnej do sukni ślubnej z gorsetem. Czym kierować się zatem przy zakupie biżuterii na ślub? Oto kilka naszych podpowiedzi. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 302 odsłony

Jak sprawdzić, czy pierścionek jest złoty? Poradnik, jak rozpoznać złoto

Znane przysłowie "nie wszystko złoto, co się świeci" sprawdza się również w przypadku złotej biżuterii. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać złoto i na co zwrócić uwagę przy zakupie złotego pierścionka lub obrączki.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 952 odsłony