Blog - co nowego?

Jak sprawdzić, czy pierścionek jest złoty? Poradnik, jak rozpoznać złoto

Znane przysłowie "nie wszystko złoto, co się świeci" sprawdza się również w przypadku złotej biżuterii. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać złoto i na co zwrócić uwagę przy zakupie złotego pierścionka lub obrączki.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 244 odsłony

Eleganckie pierścionki w stylu Tiffany z naszej kolekcji. Które wybrać?

Klasyczny, ponadczasowy pierścionek od Tiffany'ego to najbardziej pożądany pierścionek zaręczynowy wśród kobiet na całym świecie. Inspirowane modelem stworzonym przez firmę jubilerską Tiffany & Co pierścionki znaleźć można również w naszej kolekcji. Który z nich wybrać dla najważniejszej w naszym życiu kobiety? Oto kilka propozycji.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 508 odsłony

Jak zmniejszyć pierścionek? Podpowiadamy, co zrobić, gdy pierścionek jest za duży

Kupując pierścionek w prezencie nie zawsze znamy dokładny rozmiar palca bliskiej nam osoby. Na szczęście za duży pierścionek bez problemu możemy zmniejszyć. Oto nasz krótki poradnik, dzięki któremu dowiedzieć można się, jak zmniejszyć pierścionek u złotnika lub jubilera, a także poznać sposoby na to, jak zmniejszyć pierścionek w domu.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 1060 odsłony

Jak zapakować biżuterię na prezent?

Wyjątkowy podarunek wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego warto wiedzieć, jak zapakować biżuterię na prezent dla bliskiej nam osoby. Ważne, aby wybrane przez nas opakowanie było nie tylko dekoracyjne, ale również dopasowane do charakteru bransoletki, kolczyków, łańcuszka lub pierścionka. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 491 odsłony

Topaz - kamień o wielu barwach. Jak go rozpoznać?

Topaz to kamień, który doceniany jest nie tylko ze względu na swoje piękno - bogactwo kolorów, kształtów oraz tajemniczy, nieco baśniowy blask, ale również z uwagi na wysoką twardość. Według wielu przekazów kamień ten wnosi w nasze życie spokój oraz harmonię: wspomaga zdrowie, chroni przed niebezpieczeństwami, a także dodaje energii i uroku.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 244 odsłony

Biżuteria art déco

Dekoracyjność, a zarazem prosta, uporządkowana forma i dążenie do symetrii – to najważniejsze cechy, dzięki którym biżuteria art déco stanowi idealne połączenie piękna z funkcjonalnością. I chociaż styl art déco powstał niemal sto lat temu, wciąż jest nieustającym źródłem inspiracji dla jubilerów na całym świecie. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 469 odsłony

Polskie kamienie szlachetne

Polskie kamienie szlachetne zachwycają swoim pięknem i z powodzeniem stosowane są jako ozdoba różnego rodzaju biżuterii - począwszy od pierścionków, po naszyjniki, bransolety, kolczyki, kolie i broszki. Gdzie udać się na ich poszukiwania oraz jakie kamienie szlachetne najczęściej występują w Polsce?

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 881 odsłony

Najdroższa biżuteria świata

Najdroższa biżuteria świata, tworzona z drogocennych kruszców oraz ozdobiona szlachetnymi kamieniami, zachwyca swoim niepowtarzalnym pięknem oraz wyjątkowym kunsztem wykonania. Jest symbolem nie tylko bogactwa, ale również władzy i sukcesu.  

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 786 odsłony

Opal - kamień mieniący się wszystkimi kolorami tęczy

Opal to kamień szlachetny uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Biżuteria z nim traktowana jest nierzadko jako amulet szczęścia, będący symbolem miłości, nadziei, czystości oraz prawdy. Jak powstaje i jak wygląda opal? Jakie są jego rodzaje oraz jak sprawdzić, czy opal jest prawdziwy, czy syntetyczny? 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 1348 odsłony