Blog - co nowego?

Biżuteria art déco

Dekoracyjność, a zarazem prosta, uporządkowana forma i dążenie do symetrii – to najważniejsze cechy, dzięki którym biżuteria art déco stanowi idealne połączenie piękna z funkcjonalnością. I chociaż styl art déco powstał niemal sto lat temu, wciąż jest nieustającym źródłem inspiracji dla jubilerów na całym świecie. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 325 odsłony

Polskie kamienie szlachetne

Polskie kamienie szlachetne zachwycają swoim pięknem i z powodzeniem stosowane są jako ozdoba różnego rodzaju biżuterii - począwszy od pierścionków, po naszyjniki, bransolety, kolczyki, kolie i broszki. Gdzie udać się na ich poszukiwania oraz jakie kamienie szlachetne najczęściej występują w Polsce?

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 323 odsłony

Najdroższa biżuteria świata

Najdroższa biżuteria świata, tworzona z drogocennych kruszców oraz ozdobiona szlachetnymi kamieniami, zachwyca swoim niepowtarzalnym pięknem oraz wyjątkowym kunsztem wykonania. Jest symbolem nie tylko bogactwa, ale również władzy i sukcesu.  

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 462 odsłony

Opal - kamień mieniący się wszystkimi kolorami tęczy

Opal to kamień szlachetny uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Biżuteria z nim traktowana jest nierzadko jako amulet szczęścia, będący symbolem miłości, nadziei, czystości oraz prawdy. Jak powstaje i jak wygląda opal? Jakie są jego rodzaje oraz jak sprawdzić, czy opal jest prawdziwy, czy syntetyczny? 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 356 odsłony

Cyrkonia a diament. Jak je rozróżnić?

Na pierwszy rzut oka odróżnienie diamentu od cyrkonii wydaje się praktycznie niemożliwe. Te dwa kamienie różnią się jednak między sobą zarówno strukturą, jak i właściwościami. Chcąc zweryfikować, czy mamy do czynienia z diamentem, czy z cyrkonią, spróbować możemy domowych sposobów lub udać się do specjalisty, który sprawdzi kamień przy pomocy odpowiedniego sprzętu. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 718 odsłony

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki są piękną ozdobą, podkreślającą urodę kobiety i dodającą szyku każdej stylizacji. Ale jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy między innymi, jakie kolczyki do okrągłej twarzy wybrać, aby nadać jej bardziej wysmukły, podłużny kształt. a jakie kształty kolczyków będą pasować najlepiej do twarzy kwadratowej czy pociągłej.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 124 odsłony

Najsłynniejsze diamenty świata - Cullinan, Excelsior, Prezydent i inne

Diamenty zachwycają swoim blaskiem i pięknem. Wśród nich znaleźć można okazy szczególne - między innymi największy diament świata Cullinan, Excelsior o wyjątkowym, niebieskawym odcieniu oraz Prezydent - największy diament brazylijski. Gdzie i kiedy te drogocenne kamienie zostały znalezione? Oto krótka historia najsłynniejszych diamentów świata.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 658 odsłony

Jak zdjąć za ciasny pierścionek lub obrączkę z palca? Poznaj sprawdzone metody

Prawidłowo dobrany pierścionek nie uciska palca ani z niego nie spada. Pod wpływem różnych czynników może zdarzyć się jednak, że nawet najlepiej dopasowany pierścionek stanie się za ciasny i będzie problem z jego ściągnięciem. Podpowiadamy skuteczne sposoby na to, jak zdjąć pierścionek lub obrączkę z palca.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 744 odsłony

Emaliowanie, galwanizowanie, oksydowanie – poznaj najpopularniejsze techniki zdobienia w jubilerstwie

Techniki zdobienia i wykańczania przedmiotów ze złota, srebra lub innych metali pozwalają nadać im szczególną, unikatową formę. Niektóre metody są znane już od starożytności, a obecnie dostępna jest nowoczesna technologia, która ułatwia zdobienie. Omawiamy najpopularniejsze techniki wykorzystywane w jubilerstwie.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 1168 odsłony