- label Poradnik jubilerski
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 568 odwiedzin
Biżuteria jest ponadczasowym symbolem miłości i więzi, która łączy dwie zakochane osoby. Pierścionek zaręczynowy w najlepszy sposób odzwierciedla obietnicę, jaką składają sobie narzeczeni, a później to obrączka staje się ukoronowaniem związku i wyrazem jego trwałości. Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie? Lepiej pójść za tradycją, czy może wybrać niekonwencjonalne sposoby na wyeksponowanie jego piękna?
Czy po ślubie nosi się pierścionek zaręczynowy?
Według polskiej tradycji po oświadczynach pierścionek zaręczynowy jest noszony na serdecznym palcu prawej dłoni. Problem może pojawić się po ślubie – czy lepiej przełożyć go na drugą rękę, nosić na jednym palcu z obrączką, a może całkowicie z niego zrezygnować? Czy po wypowiedzeniu przysięgi małżeńskiej w ogóle nosi się pierścionek? I tak, i nie – dużo zależy od indywidualnych preferencji panny młodej. Nie musimy tutaj kierować się tradycją – lepiej postawić na własną wygodę, a także pomyśleć, czy pierścionek nie będzie nam przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności.
Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie? Przełożyć go na drugą rękę?
Kiedy bierzemy ślub, pierścionek zaręczynowy zwykle przekładamy na serdeczny palec lewej ręki. Tak mówi wieloletnia tradycja, ale taka decyzja może być też podyktowana innymi względami, np. estetycznymi. Zdarza się, że biżuteria nie współgra ze sobą, np. jest wykonana z innych kruszców – obrączka z klasycznego, żółtego złota, a pierścionek z białego. Nie zawsze biżuteria na jednym palcu będzie prezentować się dobrze, dlatego część osób decyduje się na przełożenie pierścionka zaręczynowego na drugą rękę. Również panie o bardzo drobnych dłoniach mogą uważać, że nadmiar biżuterii na jednym palcu nie wygląda dobrze, stąd decyzja o przełożeniu pierścionka.
Gdzie nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie? Z obrączką
W jaki sposób odpowiednio wyeksponować pierścionek, żeby świetnie się prezentował, a jednocześnie zapewniał komfort na co dzień? Można nosić go na jednym palcu z obrączką. To również bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza gdy biżuteria jest utrzymana w podobnej stylistyce, np. posiada kamienie szlachetne lub wyprodukowano ją z tego samego rodzaju kruszcu.
Pierścionek zaręczynowy po ślubie noszony na jednym palcu z obrączką może też ratować w sytuacji, gdy jeden z elementów jest zbyt duży. Szeroka obrączka, której nie chcemy zmniejszyć, może zsuwać się z palca, dlatego można ją „przytrzymać” pierścionkiem – i na odwrót.
Pierścionek zaręczynowy po ślubie – potraktuj go jak wisiorek
Nie każda kobieta nosi pierścionek na palcu – wiele z nich chce przełamać tradycję i wyeksponować ozdobę w bardziej oryginalny sposób, np. nosząc ją jak wisiorek. Obecnie bardzo modne są tzw. celebrytki, czyli delikatne łańcuszki, do których kompletuje się niewielkie zawieszki. W takiej kompozycji świetnie odnajdzie się również pierścionek zaręczynowy.
Skąd pomysł, żeby pierścionek zawiesić na szyi? Czasem taka decyzja jest podejmowana, gdy pierścionek zaręczynowy po ślubie przestanie pasować na palec – stanie się za ciasny lub przeciwnie – jest luźny, zsuwa się z palca i obawiamy się, że go zgubimy. Jeśli nie chcemy poddawać go korekcie, możemy po prostu zawiesić go na łańcuszku. Warto jednak pamiętać wówczas o regularnej konserwacji biżuterii – metal trący o metal może spowodować wiele zarysowań i po prostu zniszczyć pierścionek zaręczynowy.
Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie? Na innym palcu
Można się na to zdecydować, jeśli rozmiar pierścionka pozwala na przełożenie go na inny palec, np. wskazujący lub środkowy, a sam „krążek” nie przeszkadza nam na co dzień. W innym przypadku lepiej rozważyć przełożenie go na drugą dłoń.