Grawerowanie biżuterii to sposób, aby zwykły przedmiot zamienić w unikatową pamiątkę i symbol uczuć. Dzięki grawerowi pierścionek, obrączka ślubna, bransoletka, sygnet czy zawieszka mogą zyskać wyjątkową wartość sentymentalną.

Grawerowana biżuteria, czyli tak zwane pierścionki z grawerem, bransoletki z grawerem lub obrączki z grawerem, to tak naprawdę biżuteria z grawerunkiem. Grawer nie jest rytem wykonanym na biżuterii, ale osobą która zajmuje się grawerstwem.

Grawerowanie obrączek ślubnych

Grawerowanie obrączek to jedna z najczęściej wykonywanych usług grawerskich. Najczęściej na obrączkach upamiętniana jest data ślubu, inicjały małżonków oraz symbole miłości w postaci serca lub nieskończoności. Zdarzają się też bardziej wyszukane napisy - na przykład akronimy słów przysięgi. Obrączki, jako biżuteria, dobrze nadają się do grawerowania z uwagi na szlachetny kruszec, z którego są wykonane oraz odpowiedni kształt. Prosta i dość szeroka powierzchnia wewnętrzna klasycznej obrączki jest dobrym miejscem do wykonania grawerunku.   

Do grawerowania doskonale nadają się także srebrne obrączki, które mogą stać się symbolem przyjaźni i zaufania.

Pierścionek z grawerem, a właściwie z grawerunkiem

Przy grawerowaniu pierścionków może pojawić się nieco więcej problemów.  Wybierając napis, który będzie wygrawerowany, trzeba pamiętać o budowie samego pierścionka. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę kształt i wielkość szyny oraz osadzenie kamieni - w tej kwestii warto skonsultować się ze specjalistą. Często na pierścionku jest stosunkowo mało miejsca na grawerowanie, dlatego trzeba dobrze przemyśleć zamówioną treść. Jednak pierścionek zaręczynowy z grawerem z pewnością sprawi, że wybranka serca powie TAK.

Grawerowanie biżuterii w Krakowie

Jeżeli potrzebujesz wygrawerować biżuterię w Krakowie - dobrze trafiłeś. W naszym sklepie jubilerskim wykonujemy grawerowanie m.in. na pierścionkach zaręczynowych, obrączkach ślubnych, zegarkach, medalikach, bransoletkach oraz biżuterii okazjonalnej. Grawerunek można umieścić na srebrze lub złocie - nie tylko na biżuterii, ale także np. na srebrnych łyżeczkach dla niemowląt lub pamiątkach Chrztu i Pierwszej Komunii Św. Chętnie doradzimy przy wyborze tekstu i rodzaju grawerowania. Zapraszamy do naszego sklepu jubilerskiego w Krakowie.