Eleganckie pierścionki w stylu Tiffany z naszej kolekcji. Które wybrać?

Klasyczny, ponadczasowy pierścionek od Tiffany'ego to najbardziej pożądany pierścionek zaręczynowy wśród kobiet na całym świecie. Inspirowane modelem stworzonym przez firmę jubilerską Tiffany & Co pierścionki znaleźć można również w naszej kolekcji. Który z nich wybrać dla najważniejszej w naszym życiu kobiety? Oto kilka propozycji.

Pierwszy pierścionek od Tiffany'ego

Historia najsłynniejszego pierścionka zaręczynowego w dziejach jubilerstwa zaczęła się w 1886 roku. Zapoczątkował ją Charles Lewis Tiffany - amerykański jubiler, założyciel firmy Tiffany & Co. To właśnie on stworzył model nazywany do dziś The Tiffany® Setting - pierścionek, którego serce stanowi tzw. soliter, oszlifowany, pojedynczy kamień, umocowany na złotej obrączce przy pomocy sześciu tzw. krapów, nazywanych potocznie pazurami lub łapkami

Tego rodzaju centralne osadzenie diamentu na pierścionku Tiffany'ego pozwoliło na maksymalne wydobycie jego blasku. I chociaż pierwszy pierścionek The Tiffany® Setting powstał ponad 130 lat temu, do dziś jest najpopularniejszym modelem pierścionka zaręczynowego, noszonego z dumą na palcu przez zakochane kobiety od USA po Japonię i Europę.

Pierścionki w stylu Tiffany - przykładowe modele

Oryginalny, stworzony w pracowni jubilerskiej Tiffany & Co pierścionek zaręczynowy z jednokaratowym diamentem kosztuje około 14 tys. dolarów. W zdecydowanie bardziej przystępnej cenie są natomiast powstałe na bazie kultowego modelu pierścionki w stylu Tiffany. Na tle innych pierścionków zaręczynowych wyróżniają się one prostą, klasyczną, a co za tym idzie - ponadczasową formą. Wybór pierścionka w stylu Tiffany'ego będzie więc doskonałą decyzją, jeśli w naszej rodzinie panuje tradycja przekazywania pierścionka zaręczynowego z pokolenia na pokolenie. 

Wśród dostępnych w naszej ofercie pierścionków zaręczynowych w stylu Tiffany na szczególną uwagę zasługuje między innymi wykonany z żółtego złota pierścionek z brylantem oprawionym w białe złoto. Poszukując wyjątkowego pierścionka zaręczynowego w stylu Tiffany warto zwrócić uwagę także na skromny, a zarazem bardzo stylowy i elegancki pierścionek z białego złota, ze lśniącym brylantem umieszczonym w centralnym punkcie obrączki.