Kiedy kupić obrączki, żeby zdążyć przed ślubem

Obrączki ślubne to wyjątkowy symbol miłości i nierozerwalnej więzi łączącej dwoje zakochanych. Zanim jednak biżuteria trafi na serdeczny palec, trzeba zamówić ją u jubilera. Kiedy kupić obrączki? Ile trwa czas oczekiwania na indywidualne zamówienie? Przeczytaj nasz poradnik i nie czekaj do ostatniej chwili.

Gdzie kupić obrączki?

Wybór obrączek ślubnych nie może być przypadkowy – to biżuteria, którą nosimy przez całe życie, musi być zatem trwała, piękna i ponadczasowa. Jeśli chcemy, żeby nasze obrączki były wyjątkowe, wybierzmy polecany salon jubilerski oferujący bogaty wybór modeli wykonanych z różnych kruszców. Z reguły obrączki ślubne są zrobione z 14-karatowego złota próby 585. Jubiler może nadać im klasyczny połysk lub poddać obróbce mającej na celu uzyskanie matowej powierzchni. Modne jest również wysadzanie obrączek kamieniami szlachetnymi, np. niewielkimi diamentami, szmaragdami lub szafirami. Oczywiście trendy się zmieniają, a zatem najlepiej zaufać własnym preferencjom i wybrać takie, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania. Gdzie kupić obrączki w Krakowie? Wyjątkowa biżuteria ślubna jest dostępna w salonie jubilerskim Alians przy ulicy Kalwaryjskiej. W ofercie znajdziemy zarówno gotowe obrączki, jak i modele na indywidualne zamówienie.

Kiedy zamówić obrączki ślubne?

Ile się czeka na obrączki? Z reguły czas oczekiwania na biżuterię wykonaną na zamówienie wynosi 3-4 tygodnie. Warto jednak zdecydowanie wcześniej odwiedzić salon jubilerski i porozmawiać o swoich oczekiwaniach – wymarzonym projekcie obrączek, gramaturze, dodatkowych kamieniach szlachetnych, indywidualnym grawerze oraz innych istotnych elementach, które chcemy uwzględnić. Jubiler na pewno posłuży profesjonalną radą – opowie o aktualnych trendach, przedstawi najchętniej wybierane modele i wzory, podpowie, jaki rodzaj kruszcu wybrać – złoto białe, żółte, a może różowe? Oczywiście można też zdecydować się na zakup gotowych obrączek – czasem salony oferują zakup biżuterii ślubnej od ręki.

Od czego zależy czas oczekiwania na obrączki?

Czas oczekiwania zależy od rodzaju projektu i dostępności wybranych kruszców lub kamieni szlachetnych. Zdarza się, że wybrany element jest trudno dostępny i trzeba na niego dłużej poczekać. Jubiler może też wykonać usługę szybciej, np. jeśli parze szczególnie zależy na czasie, a projekt nie jest skomplikowany. Skrócenie terminu jest jednak rzadkością i zależy od oferty salonu jubilerskiego. Czasem okazuje się również, że konieczna jest korekta rozmiaru obrączki – wybrany model okazał się za luźny lub za ciasny i trzeba dokonać niezbędnych poprawek, a wtedy czas oczekiwania przeciąga się. Warto zatem odpowiednio wcześniej udać się do jubilera w poszukiwaniu wymarzonej biżuterii ślubnej – np. na 3 miesiące przed terminem ślubu. Zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które wpływają na czas wykonania obrączek. Organizacja uroczystości i przyjęcia weselnego jest wystarczająco stresująca, lepiej więc oszczędzić sobie zamieszania na ostatnią chwilę.