Jak zapakować biżuterię na prezent?

Wyjątkowy podarunek wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego warto wiedzieć, jak zapakować biżuterię na prezent dla bliskiej nam osoby. Ważne, aby wybrane przez nas opakowanie było nie tylko dekoracyjne, ale również dopasowane do charakteru bransoletki, kolczyków, łańcuszka lub pierścionka.

Jak zapakować biżuterię? Garść wskazówek

Eleganckie, minimalistyczne pudełeczko, a może wytworna, bogato zdobiona szkatułka? Wybór opakowania w dużej mierze uzależniony powinien być od rodzaju oraz wielkości biżuterii, a także okazji, z jakiej wręczany jest prezent. Pod uwagę powinniśmy wziąć także charakter i gust osoby, którą chcemy obdarować.

Oczywiście, zastanawiając się, jak zapakować biżuterię na prezent, uwzględnić trzeba również względy praktyczne - wybrane przez nas opakowanie zabezpieczać powinno biżuterię przed ewentualnymi zarysowaniami, a także chronić małe elementy biżuterii przed zgubieniem.

Dodatkowo - jeśli wręczany przez nas podarunek w postaci biżuterii będzie początkiem większej kolekcji - warto wziąć pod uwagę zakup specjalnego organizera z praktycznymi przegródkami, haczykami i kieszonkami.

Jak zapakować bransoletkę?

Okrągłe lub podłużne pudełeczko przewiązane aksamitną wstążką to najbardziej uniwersalna odpowiedź na pytanie, jak zapakować bransoletkę na prezent. Pudełeczka zazwyczaj wykonane są z grubego, sztywnego papieru, dzięki czemu dobrze trzymają formę nawet w trakcie przesyłki lub transportu. Dobierzmy wielkość pudełka tak, aby umieszczona w środku bransoletka nie miała zbyt dużo luzu i nie przesuwała się.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz podarunek zapakowany został w bardziej oryginalny sposób, pokusić możemy się o umieszczenie bransoletki na specjalnym - zakupionym lub zrobionym własnoręcznie - stojaku. Zawieśmy na nim bransoletkę i zapakujmy całość w przezroczysty celofan przewiązany kokardą.

Jak zapakować kolczyki na prezent?

Podobnie jak bransoletka, najczęściej kolczyki na prezent pakowane są do małego pudełeczka. Tym jednak, którzy pakując kolczyki na prezent chcieliby wykazać się nieco większą fantazją, polecamy samodzielne wykonanie małej, aksamitnej poduszeczki z inicjałami osoby, którą chcemy obdarować. Umocujmy w niej kolczyki, do boków poduszeczki przyklejmy ozdobną tasiemkę i całość przypnijmy do butelki szampana lub kwiatu róży.

Jak zapakować łańcuszek na prezent?

Elegancki, minimalistyczny, złoty lub srebrny łańcuszek bez wątpienia pięknie będzie prezentować się w stylowym, welurowym etui. Łańcuszek na prezent umieścić możemy także w ozdobnej, ręcznie wykonanej ceramicznej lub drewnianej szkatułce.

A co dla tych, którzy lubią proste, praktyczne rozwiązania? Polecamy zakup coraz bardziej popularnych materiałowych woreczków na biżuterię, dostępnych w wielu rozmiarach i kolorach.

Jak zapakować pierścionek na prezent?

Podarunek w postaci pierścionka, zwłaszcza pierścionka zaręczynowego, wymaga wyjątkowej oprawy. Chcąc zrobić wrażenie na osobie, której zamierzamy wręczyć upominek, warto wykazać się kreatywnością. Jak jednak zapakować pierścionek w nieszablonowy sposób? Zakupmy kilka pudełeczek w różnych rozmiarach. W najmniejszym z nich ukryjmy pierścionek, a następnie włóżmy pudełeczko z prezentem do drugiego, nieco większego i powtarzajmy procedurę aż do ostatniego, największego pudełka.

Pierścionek dla bliskiej nam osoby umieścić możemy również na dekoracyjnym stojaku na pierścionki, na przykład w kształcie dłoni, jamnika, kota lub drzewka szczęścia. Wśród dostępnych na rynku produktów wybierzmy ten, który najbardziej pasować będzie do charakteru i upodobań osoby, której chcemy zrobić prezent.