Najdroższa biżuteria świata

Najdroższa biżuteria świata, tworzona z drogocennych kruszców oraz ozdobiona szlachetnymi kamieniami, zachwyca swoim niepowtarzalnym pięknem oraz wyjątkowym kunsztem wykonania. Jest symbolem nie tylko bogactwa, ale również władzy i sukcesu.

Najdroższa biżuteria - naszyjnik i pierścionki 

Prawdziwe dzieło sztuki jubilerskiej. Tak bez wątpienia powiedzieć można o "L'Incomparable" - naszyjniku ozdobionym ponad 407-karatowym diamentem, znalezionym w Demokratycznej Republice Konga, a także 90 mniejszymi diamentami o łącznej wadze 230 karatów. Klejnot powstał w pracownik firmy jubilerskiej Mouawad. Wpisany został do Księgi rekordów Guinnessa jako najdroższy naszyjnik na świecie. Jego wartość wyceniona została na 55 milionów dolarów, z całą pewnością naszyjnik zasługuje więc na wysokie miejsce na liście pod tytułem "Najdroższa biżuteria świata".

Do Księgi rekordów Guinnessa trafił również luksusowy pierścionek Tsarevna Swan, w wolnym tłumaczeniu „łabędź cesarzowej”, stworzony przez ukraińską firmę "Lobortas Classic Jewelery House". Pierścionek wykonany został z 18 karatowego złota i rekordowej liczby 2525  diamentów o łącznej wadze 10.48 karatów. Diamenty do tego jubilerskiego arcydzieła dostarczone zostały wyłącznie przez “Shrenuj Group” - słynnego indyjskiego producenta diamentów oraz biżuterii diamentowej.

Wśród luksusowych pierścionków, które powinny znaleźć się na liście najdroższej biżuterii świata, wymienić możemy ponadto słynny zaręczynowy pierścionek podarowany aktorce Elizabeth Taylor przez Richarda Burtona. Pierścionek ozdobiony 33,19-karatowym diamentem stworzony został przez znaną firmę jubilerską Royal Asscher. Po śmierci sławnej aktorki sprzedany został za 8,8 milionów dolarów tajemniczemu kolekcjonerowi klejnotów z Azji. 

Pisząc o najdroższej biżuterii na świecie nie sposób pominąć również prawdziwego arcydzieła sztuki jubilerskiej, jakim jest słynny pierścień Bulgari Blue, na który składają się dwa sporej wielkości diamenty: błękitny, o wadze 10.95 karata i przeźroczysty, o wadze 9.87 karata. Pierścień wystawiony został na  prowadzonej przez Dom Aukcyjny Christie's w Nowym Jorku aukcji i osiągnął zawrotną cenę 15 milionów dolarów. 

Najdroższa biżuteria - bransoleta, kolczyki i broszka

Na liście najdroższej biżuterii nie może zabraknąć także najdroższej bransolety świata, czyli słynnej bransoletki księżnej Windsoru Wallis Simpson. Bransoletka z panterą wykonana została w 1952 roku z diamentów oraz onyksu. Jest działem słynnej pracowni Cartiera. Wallis Simpson otrzymała ten drogocenny klejnot od księcia Windsoru Edwarda VIII, którego była kochanką, a następnie - żoną. Klejnot sprzedany został na aukcji Sotheby za rekordową kwotę ponad 4,5 mln funtów. 

57 mln 425 tys. 478 dolarów, czyli ponad 218 mln złotych - za tyle na aukcji Sotheby’s w Genewie zakupione zostały niezwykłe kolczyki. Klejnot zyskał tym samym miano najwyżej wycenianych kolczyków, które pojawiły się do tej pory na światowych aukcjach. Co ciekawe, komplet składa się z dwóch kolczyków o różnej barwie. Pierwszy z kolczyków, niebieski 14,54 karatowy diament, nazwany został Apollo Blue, na cześć greckiego boga piękna Apolla. Drugi kolczyk, 16 karatowy diament o intensywnej, różowej barwie i idealnej przejrzystości, nazwany został natomiast Artemis Pink – od imienia bogini łowów Artemidy, bliźniaczej siostry Apolla.

Broszka "The Peacock Brooch" to słynne dzieło domu biżuteryjnego Graff, słynącego z najrzadszych na świecie i najwyższej jakości diamentów. 121-karatowy klejnot w kształcie pawia z ekstrawaganckim, ozdobnym ogonem wyceniony został na 100 milionów złotych. Broszka w samym sercu kryje 20-karatowy, ciemnoniebieski diament w szlifie gruszki, otoczony ponad tysiącem mniejszych, kolorowych diamentów.

Najcenniejsze szmaragdy na świecie

Oprócz naszyjników, kolczyków i pierścionków na miejsce na  liście najdroższej biżuterii na świecie w pełni zasługuje również przepiękna tiara księżniczki Kathariny Henckel von Donnersmarck. Diadem składa się z jedenastu wyjątkowo rzadkich szmaragdów kolumbijskich w kształcie gruszki, o pięknej, zielonej barwie oraz wysokiej klasy diamentów. To niezwykłe dzieło zamówił około 1900 roku hrabia Guido Henckel von Henckel dla swojej drugiej żony. Obecny właściciel tiary kupił ją podczas aukcji Magnificent and Noble Jewels w Sotheby’s za kwotę 12,7 milionów dolarów.