Ile kosztuje biżuteria na zamówienie i kiedy warto się na nią zdecydować?

Marzysz o wisiorku w oryginalnym kształcie, którego nie ma w żadnym sklepie, chcesz podarować swojej ukochanej wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, a może szukasz obrączek jedynych w swoim rodzaju? W każdej z tych sytuacji warto rozważyć wykonanie biżuterii według indywidualnego projektu. Dowiedz się, ile kosztuje biżuteria na zamówienie i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Kiedy zdecydować się na biżuterię na zamówienie?

Zakup biżuterii na zamówienie ma kilka niepodważalnych zalet, z których największą jest jej unikalność. Zamawiając biżuterię na zamówienie, możesz skorzystać z projektu indywidualnego, doskonale dopasowanego do twojego gustu i stylu.

Ponadto biżuteria na zamówienie jest zazwyczaj wysokiej jakości, a to dzięki temu, że często jest wytwarzana ręcznie przez doświadczonych rzemieślników, którzy gwarantują jakość tak wykonania, jak i zastosowanych materiałów. Z tego powodu biżuteria na zamówienie jest często trwalsza niż produkty wytwarzane masowo. Taką biżuterię łatwiej też dopasować do twoich preferencji oraz wymiarów, dzięki czemu będzie lepiej się prezentować na tobie, a przy tym będzie wygodniejsza.

Jeśli kupujesz biżuterię nie dla siebie, ale na prezent, tym bardziej warto rozważyć zakup biżuterii na zamówienie. Taka biżuteria będzie mieć większą wartość - po części dzięki zaletom wymienionym wcześniej, czyli unikalności i wysokiej jakości, a częściowo dlatego, że powstała z myślą o konkretnej osobie, co zwiększa jej wartość sentymentalną i daje większą satysfakcję z jej posiadania.

Warto kupić biżuterię na zamówienie szczególnie w przypadku obrączek oraz pierścionka zaręczynowego. Obrączki na zamówienie umożliwiają zrealizowanie indywidualnego projektu i idealne dobranie rozmiaru, natomiast pierścionek zaręczynowy staje się jeszcze cenniejszy i może stać się wspaniałą pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Ile kosztuje biżuteria na zamówienie?

Cena biżuterii na zamówienie może być bardzo zróżnicowana, ponieważ jest ona uzależniona od wielu czynników. Na cenę biżuterii na zamówienie składa się koszt wykonania projektu, materiałów (w tym ewentualnych kamieni szlachetnych) oraz pracy złotnika. Dlatego ostateczna cena może być różna - będzie zależeć od rodzaju wybranego materiału, jego ilości niezbędnej do stworzenia biżuterii oraz stopnia skomplikowania projektu, czyli czasu pracy, którą będzie musiał poświęcić złotnik.

Oczywiście cenę podnoszą też drogie kamienie szlachetne - pierścionek z droższym kamieniem szlachetnym będzie miał wyższą cenę, podobnie jak pierścionek zaręczynowy z dużą ilością małych kamieni. Złota biżuteria będzie też droższa niż srebrna, a skomplikowany wisior, którego zaprojektowanie (i wykonanie) wymaga wielogodzinnej pracy, kosztowniejszy niż prosta zawieszka w kształcie serca.

Jeśli masz pomysł na biżuterię na zamówienie i zastanawiasz się, ile może ona kosztować, najlepiej jest skontaktować się ze złotnikiem i poprosić o szacunkową wycenę.