Jubilerstwo i złotnictwo

Ile kosztuje biżuteria na zamówienie i kiedy warto się na nią zdecydować?

Marzysz o wisiorku w oryginalnym kształcie, którego nie ma w żadnym sklepie, chcesz podarować swojej ukochanej wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, a może szukasz obrączek jedynych w swoim rodzaju? W każdej z tych sytuacji warto rozważyć wykonanie biżuterii według indywidualnego projektu. Dowiedz się, ile kosztuje biżuteria na zamówienie i dlaczego warto się na nią zdecydować.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 828 odsłony

Jak sprawdzić, czy pierścionek jest złoty? Poradnik, jak rozpoznać złoto

Znane przysłowie "nie wszystko złoto, co się świeci" sprawdza się również w przypadku złotej biżuterii. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać złoto i na co zwrócić uwagę przy zakupie złotego pierścionka lub obrączki.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 3978 odsłony

Topaz - kamień o wielu barwach. Jak go rozpoznać?

Topaz to kamień, który doceniany jest nie tylko ze względu na swoje piękno - bogactwo kolorów, kształtów oraz tajemniczy, nieco baśniowy blask, ale również z uwagi na wysoką twardość. Według wielu przekazów kamień ten wnosi w nasze życie spokój oraz harmonię: wspomaga zdrowie, chroni przed niebezpieczeństwami, a także dodaje energii i uroku.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 3588 odsłony

Biżuteria art déco

Dekoracyjność, a zarazem prosta, uporządkowana forma i dążenie do symetrii – to najważniejsze cechy, dzięki którym biżuteria art déco stanowi idealne połączenie piękna z funkcjonalnością. I chociaż styl art déco powstał niemal sto lat temu, wciąż jest nieustającym źródłem inspiracji dla jubilerów na całym świecie. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 767 odsłony

Polskie kamienie szlachetne

Polskie kamienie szlachetne zachwycają swoim pięknem i z powodzeniem stosowane są jako ozdoba różnego rodzaju biżuterii - począwszy od pierścionków, po naszyjniki, bransolety, kolczyki, kolie i broszki. Gdzie udać się na ich poszukiwania oraz jakie kamienie szlachetne najczęściej występują w Polsce?

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 7606 odsłony

Najdroższa biżuteria świata

Najdroższa biżuteria świata, tworzona z drogocennych kruszców oraz ozdobiona szlachetnymi kamieniami, zachwyca swoim niepowtarzalnym pięknem oraz wyjątkowym kunsztem wykonania. Jest symbolem nie tylko bogactwa, ale również władzy i sukcesu.  

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 2794 odsłony

Opal - kamień mieniący się wszystkimi kolorami tęczy

Opal to kamień szlachetny uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Biżuteria z nim traktowana jest nierzadko jako amulet szczęścia, będący symbolem miłości, nadziei, czystości oraz prawdy. Jak powstaje i jak wygląda opal? Jakie są jego rodzaje oraz jak sprawdzić, czy opal jest prawdziwy, czy syntetyczny? 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 10755 odsłony

Cyrkonia a diament. Jak je rozróżnić?

Na pierwszy rzut oka odróżnienie diamentu od cyrkonii wydaje się praktycznie niemożliwe. Te dwa kamienie różnią się jednak między sobą zarówno strukturą, jak i właściwościami. Chcąc zweryfikować, czy mamy do czynienia z diamentem, czy z cyrkonią, spróbować możemy domowych sposobów lub udać się do specjalisty, który sprawdzi kamień przy pomocy odpowiedniego sprzętu. 

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 1839 odsłony

Różowe złoto - co to jest i jak powstaje

Różowe złoto już od kilku lat jest modne nie tylko w jubilerstwie. Sprawdź, co to jest różowe złoto i jak powstaje oraz ile kosztuje biżuteria rose gold.

perm_identity obraczki.net.pl
remove_red_eye 17741 odsłony